26 augustus 2026
Boek over 70 jaar Neherlaboratorium

In 1955 werd in Leidschendam het zogenoemde Dr. Neherlaboratorium (DNL) van de Koninklijke PTT officieel in gebruik genomen. Niemand kon toen enig idee hebben van de stormachtige ontwikkelingen die zich binnen de muren van het fraai vorm gegeven gebouw zouden voltrekken. In die tijd heette elektronica nog radiotechniek terwijl met de uitvinding van de transistor de kiem werd gelegd voor een nieuw informatietijdperk. De mogelijkheden waren bijna onbegrensd en bovendien toepasbaar in alle gebieden waarop PTT actief was.
Een paar honderd technici werkten dag en nacht aan het verbeteren en het ontwikkelen van nieuwe technieken waaronder computers en postsorteermachines, datatransmissie, beeldtelefonie en digitalisering In samenwerking met internationale partners werden hier wereldwijde standaarden ontwikkeld die tot op de dag van vandaag in gebruik zijn. In 2003 werd bij de verkoop aan TNO het Dr. Neherlaboratorium opgeheven.
Wat blijft is een iconisch gebouw voor Leidschendam en omstreken, een Rijksmonument en na een herontwikkeling een nieuwe woonplek voor vele bewoners.
Het boek is te koop voor € 17,50 bij de Stichting Vrienden Nehertoren.

Terug naar overzicht
